Vojtěch Klimeš (Head of OKbase, OKsystem)

speaker_info

About The Speaker

Vojtěch Klimeš (Head of OKbase, OKsystem)

Ředitele vývoje si možná většinou představíte jako trudomyslného pavouka zamilovaného do svého produktu. Podivína, který nerad slyší kritiku a je skoupý na slovo. Vojta Klimeš je naštěstí jiný. Příjemně si s ním popovídáte, má rád moderní a digitální věci. A má […]

Ředitele vývoje si možná většinou představíte jako trudomyslného pavouka zamilovaného do svého produktu. Podivína, který nerad slyší kritiku a je skoupý na slovo. Vojta Klimeš je naštěstí jiný. Příjemně si s ním popovídáte, má rád moderní a digitální věci. A má přehled. Velmi empaticky naslouchá přáním zákazníků a zároveň technicky a obsahově rozvíjí už 15 let náš velký systém pro personalisty a mzdové účetní tak, aby byl vždy o krok před ostatními. Jeho motto je „Nejvíc paperless dokument je ten, který vůbec nevznikne“.

Přečtěte si víc v článku https://partner.hn.cz/c1-66940710-paperless-hr-svita-ceskym-personalistum-na-lepsi-casy.

Rád vám poví, jaké špeky musel za 15 let implementace zákonů do systémů už vyřešit a proč se tedy už nebojí ničeho.

Jeho týmy si pohrávají s umělou inteligencí a už ji úspěšně zapojili do prvních procesů (například v plánování směn).  

„Řadový zaměstnanec potřebuje systém, který bude intuitivní a přehledný. Personalistka nebo mzdová účetní, která se systémem pracuje dnes a denně, potřebuje, aby byl efektivní a rychlý. Tyto požadavky jdou při vývoji trochu proti sobě, a tak je to pro nás ve vývoji někdy boj, najít rozumný kompromis,“ říká.